«  Травень 2013  »
Головна » 2013 » Травень » 18 » „Ніч на варті з Великими” у Художньому музеї Луцька.

„Ніч на варті з Великими” у Художньому музеї Луцька.

Художній музей – відділ Волинського краєзнавчого музею, четвертий раз поспіль взяв участь у Міжнародній акції „Ніч музеїв”.

Цьогорічне дійство розпочалося 18 травня, в суботу, о 20.00 годині і пройшло під гаслом „Ніч на варті з Великими”. Упродовж акції учасники шанобливо згадували імена достойників – волинян та лучан, які прислужилися нашій Ненці Вітчизні своїми благими діяннями: Дмитра-Любарта – будівничого Луцького замку; представників олицької гілки Радзивілів, котрі сформували унікальну колекцію західноєвропейського малярства, що нині прикрашає експозицію Художнього музею; Данила Братковського – борця за українське православ’я, Василя-Костянтина Острозького – „некоронованого короля”, маршалка землі волинської. А ще гетьманів-звитяжців: Івана Виговського, Павла Тетерю, Богдана, Остафія, Кирика Ружинських котрі своїм мечем боронили рідну землю, дбаючи про благоденство, освіту, культуру власного народу.
Традиційно програма акції була збудована за чіткою концепцією, яка не тільки презентувала своїм гостям ще один, унікальний, формат інтелектуального дозвілля, а й приєднала їх до безпосередньої участі в дійствах.
Розпочала захід завідувач Художнього музею Зоя Навроцька, яка розповіла присутнім про передумови проведення заходу. За її словами, мета ночей у музеях – створити ще один вид інтелектуального дозвілля. „Це не просто концерт або огляд експозиції вночі. Це таке дійство, яке має свою тему, яке спонукає людей до роздумів, спонукає глядачів до якихось переживань, яке  дає незабутні враження”, – зауважила вона.

Гості дійства мали змогу побачити герби видатних пращурів: Данила Галицького, Івана Виговського, князів Радзивіл, Костянтина Острозького, князів Ружинських та послухати розповідь Петра Троневича про цих особистостей.

Учасники акції спустилися у церкву Івана Богослова, де вдруге за останні 600 років пригадували луцького князя Дмитра Любарта, а представники духовенства відправили панахиду по князю та достойниках землі Волинської.

Потім, після виступу директора Волинського краєзнавчого музею Анатолія Силюка, гостей дійства під вечірнім небом розважав гурт „Хорея Козацька”. Музиканти виконували пісні XV-XX століть – як найдавніші із записаних творів, так і пісні на вірші Степана Руданського та Івана Багряного. „Хорея Козацька” використовує рідкісні архаїчні інструменти, які годі знайти в інших виконавців. Просто неба виконували „героїчну” частину концертної програми, переважно присвячену визвольним війнам українців. Деякі композиції глядачі слухали стоячи, як урочисті гімни давніх козацьких часів.

Пізніше концерт продовжився в приміщенні В’їзної вежі Луцького замку, адже приміщення Художнього музею знаходиться на реконструкції.

Після закінчення виступу Тарас Компаніченко провів майстер-клас автентичних танців. І хоча година була пізня, втома не могла здолати гостей дійства, які залюбки освоювали елементи танців.

Після енергійних танців усі охочі мали змогу поспілкуватися з музикантами гурту під час вечері просто неба при світлі каганців.

Фото Л.Максимова
Переглядів: 681 | Додав: administrator | Рейтинг: 5.0/1