«  Травень 2016  »
Головна » 2016 » Травень » 27 » Наукова атрибуція та оцінка культурних цінностей

Наукова атрибуція та оцінка культурних цінностей

З 23 по 27 травня 2016 року на базі Волинського краєзнавчого музею було проведено науково-практичний семінар відомого фахівця-експерта в галузі оцінки культурних цінностей доктора геолого-мінералогічних наук, професора Індутного Володимира Васильовича «Наукова атрибуція, автентичність та оцінка культурних цінностей». Слухачі отримали знання з тем:

• Пам’ятки культури, їх загальна класифікація та джерела інформації про них.
  • Наукова атрибуція. Оцінка якості культурних цінностей;
  •  Аналіз стану ринку культурних цінностей;
  • Принципи оцінки та протоколи експертизи пам’яток культури;
  • Доведення автентичності пам’яток культури аналітичними методами дослідження;
  • Оцінка пам’яток культури, а також пам’яток, які містять дорогоцінні камені та дорогоцінні метали.

Учасники семінару – музейні працівники, науковці взяли участь у практичних заняттях з проектування якісних шкал оцінки, визначення автентичності пам’яток; проведенні трасеологічних та стилістичних досліджень, застосуванні аналітичних методів у культурологічних дослідженнях; познайомились з приладами, які використовуються експертами при атрибуції пам’яток. Були проведені практичні заняття з оцінки археологічних, історичних, образотворчих пам’яток. Практичні заняття з оцінки ювелірних пам’яток провела експерт, кандидат геолого-мінералогічних наук Індутна Тетяна Володимирівна.

Власне учасники семінару вивчали наукову методику проведення експертизи, розроблену професором Володимиром Індутним і її використання в музейній практиці для атрибуції і вартісної оцінки різних типів музейних предметів. У процесі семінару було уточнено атрибуцію і дано експертну оцінку ряду музейних предметів з фондів Волинського краєзнавчого музею.

Переглядів: 710 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0