«  Листопад 2016  »
Головна » 2016 » Листопад » 29 » Мініатюрні моделі вітрильників можна побачити в обласному музеї

Мініатюрні моделі вітрильників можна побачити в обласному музеї

30 листопада о 12.00 год. у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки Володимира Ящука «Мініатюрні моделі вітрильників в пляшках».

На виставці представлено 196 моделей кораблів від початку кораблебудування до наших днів. Моделі вітрильників від найдавніших часів і до сьогодення виготовлені зі шпону, бамбуку, ниток, паперу, пластику, фольги, а особливість експонатів полягає в тому, що всі вони знаходяться у скляних пляшках. Автор знає багато секретів майстерності у виготовленні подібних мініатюр, освоїв нові способи кріплення кораблів: до капронової нитки, натягнутої всередині, бушпритом до корка, підвішування на одній та двох волосинах, на площину з бісеру. Для кріплення крихітних деталей майстер використовує клей ПВА. А склеюється вітрильник за допомогою спеціальних інструментів безпосередньо всередині пляшки. Зображення та креслення майбутніх виробів бере зі спеціальної літератури, Інтернету. На виготовлення одного виробу у Володимира Пантелеймоновича йде приблизно 30 годин кропіткої праці.

Власник і автор виставки Володимир Пантелеймонович Ящук – приватний підприємець, уродженець Тернопільщини, який нині проживає у селі Промінь Луцького району. Схожі моделі Володимир Ящук виготовляє вже 39 років. А захоплення морем і вітрильниками зародилось під час проходження військової служби на Балтиці.

Переглядів: 489 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0