«  Травень 2017  »
Головна » 2017 » Травень » 4 » Ми пам’ятаємо

Ми пам’ятаємо

4 травня 2017 року у Волинському краєзнавчому музеї о 13.00 год. відбудеться історична година «Ми пам’ятаємо», приурочена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В рамках заходу буде проведено майстер-клас з виготовлення квітки червоного маку – символу пам'яті.

З цієї нагоди в актовому залі Волинського краєзнавчого музею буде розгорнуто фотодокументальну виставку «Волинь в роки Другої світової війни». На виставці представлено хронологію перебігу подій війни на території Волинської області, нацистську окупацію, волинян котрі брали участь у війні, спротив місцевого населення проти нацистської окупації, військові операції котрі проходили на території Волині.

День пам’яті та примирення відзначають в Україні 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини. Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року метою відзначення є гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму.

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – державне свято, яке відзначають 9 травня. Як зазначає Український інститут національної пам’яті, зміст відзначення Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні включає в себе: переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, рівне вшанування пам’яті кожного хто боровся з нацизмом, перенесення акценту з історії військових дій на історії конкретних людей, а відтак відмову від святкування на користь вшанування.

Переглядів: 493 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0