«  Лютий 2017  »
Головна » 2017 » Лютий » 18 » «Магія її обличчя…» у Музеї Луцького братства

«Магія її обличчя…» у Музеї Луцького братства

У Музеї історії Луцького братства з нагоди 146-ої річниці від дня народження Лесі Українки продовжуються народні читання з тематичної серії «Знайомтесь, Лариса Петрівна Косач» в рамках проекту «Музей – громаді».

Цього разу студенти Коледжу технологій бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки разом із співробітниками Волинського краєзнавчого музею здійснили захопливу подорож у світ яскравих моментів життя поетеси, закарбованих у її фотопортретах і об’єднаних однією темою «Магія її обличчя…».

Завідувач Музею історії Луцького братства Олена Бірюліна нагадала про те, що наприкінці XIX ст. до числа братчиків входив і Петро Антонович Косач, батько нашої героїні.

Високохудожні знімки майстрів фотографії XIX–XX ст. із музейних фондів – експонати спеціальної виставки, з якою присутніх ознайомила молодший науковий співробітник Людмила Завада, створили особливу атмосферу вдумливого споглядання в абсолютно різні відбитки Лесиної душі: від дитячої безпосередності до одухотвореної зрілості. Юні гості музею охоче ділились своїми враженнями, відстежували найдрібніші деталі одягу, постави, погляду чи жесту – промовисті штрихи до цілісного образу Лариси Косач.

Поезії Лесі Українки, які так проникливо читала Наталія Пушкар, головний хранитель музею, не залишили байдужими жодного учасника зустрічі.

Своєю думкою поділився і наймолодший відвідувач музею, семирічний Ілля Концевич: «Я зрозумів: Леся Українка й досі жива!»

Людмила Завада,
відділ науково-освітньої роботи