«  Травень 2015  »
Головна » 2015 » Травень » 12 » Художній музей запрошує на «Ніч музеїв-2015»

Художній музей запрошує на «Ніч музеїв-2015»

У ніч з 18 на 19 травня Художній музей у Луцьку – відділ Волинського краєзнавчого музею, представляє культурно-мистецьку акцію «Ніч музеїв-2015».

В межах міжнародної акції «Ніч музїв-2015» шановному зібранню пропонується новий культурно-мистецький проект «Вірність землі і преданіям…». Його назва запозичена із надпису на старовинній козацькій шаблі. Цей вислів влучно формулює тематичне спрямування всього дійства. З відданістю дідівським звичаям, з любов’ю до матінки Вітчизни й готовністю полягти за неї ставали до бою українські лицарі багато століть поспіль. Не зрікається заповітів предків воїнство сьогодення. Їхнім мужності, честі, відвазі присвячується кожен розділ цього проекту.

Символом цьогорічного свята буде обрано портрет Його Величності Івана Виговського (?–1664) – гетьмана, переможця Конотопської битви (1659 р.), славного борця за волю України.

В програмі:

• Спільний огляд оновлених експозицій Художнього музею; ретроспективної виставки малярства художників Луцька другої половини ХХ – поч. ХХІ ст. із колекції ВКМ (твори відреставровано, оздоблено новітніми рамами за кошт Благодійного фонду «Новий Луцьк»); тимчасової виставки ікон Олександра Клименка та Софії Атлантової (м. Київ) із виставкового проекту «Ікони на ящиках з-під набоїв: мистецтво, що перетворює смерть на життя»;
  • Традиційна братська молитва за Україну в церкві Іоанна Богослова (ХІІ ст.); освячення біля кам’яного престолу ікони святого Миколая – охоронця Луцька та лучан (автор Олександр Клименко);
  • Поминання всіх від віку полеглих за волю України біля меморіальної дошки гетьману України Івану Виговському (?–1664); прочитання тексту «Маніфесту Війська Запорізького до володарів Європи» (1658 р.);
  • Урочиста академія на честь Міжнародного дня музею;
  • Знайомство із авторами та учасниками виставкового проекту «Ікони на ящиках з-під набоїв: мистецтво, що перетворює смерть на життя» (виступлять Олександр Клименко, іконописець, автор проекту, та Геннадій Друзенко, урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики, голова наглядової ради Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. М. Пирогова).

До концертної програми акції запрошені: Василь Лютий – бандурист-бард; Борис Гуменюк – поет, боєць батальйону ОУН (81-а Житомирська аеромобільна бригада); Тарас Компаніченко – кобзар, заслужений артист України; Ярема Шевчук – лірник, боєць 81-ї Житомирської аеромобільної бригади; Тарас Силенко – кобзар, заслужений артист України.

На завершення акції відбудеться під зорями над Луцьким замком спільне виконання старовинного українського канту «Похвала святому Миколаю».

Дрес-код: урочистий, з етнічними елементами.

Джерело: Художній музей

Переглядів: 508 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0