«  Травень 2018  »
Головна » 2018 » Травень » 20 » Ювілейна культурно-мистецька акція «Ніч музеїв» Художнього музею (ФОТО, ВІДЕО)

Ювілейна культурно-мистецька акція «Ніч музеїв» Художнього музею (ФОТО, ВІДЕО)

18 травня у Художньому музеї відбулася 10-та, ювілейна культурно-мистецька акція «Ніч музеїв».

Художній музей м. Луцька один із перших в Україні долучився до проведення цієї європейської події. Від 2009 року гурт прихильників невпинно зростає, а музейні куратори розгортають перед глядачами все нові та нові проекти, які, однак, незмінно пов’язані із утвердженням вагомості національної спадщини та підняттям патріотичного духу.

Цієї весни «Ніч музеїв» пройшла у суголоссі із проголошеним Євросоюзом Роком культурної спадщини. Отож, у виставковому проекті «Світчадо» опинилися поряд старі графічні портрети представників родини магнатів Радзивіл, іконописні лики, церковна скульптура, вжиткові предмети давніх волинських майстрів із золотого фонду Волинського краєзнавчого музею і витвори авторів сучасних: Катерини Ганейчук, Генадія Юр’єва, Сергія Шмида, Михайла Штика, Сергія Корсая. Саме так завідувач музею, незмінний куратор проекту Зоя Навроцька запропонувала осмислити слова Святого Августина: «Майбутнє народжується в минулому і сьогоденні», які стали епіграфом свята.

Виставковий проект «Світчадо» – територія, де минуле зустрілось із майбутнім, гармонійно поєднавшись і, як прозвучало у відгуках гостей свята, даруючи неймовірну естетичну насолоду. Коротку розповідь про попередні акції «Ніч музеїв» підготувала Олена Старикова, науковий співробітник.

До святкової програми було долучено також спогад про лучанина Костянтина Шишка (1940–2001) – поета-неокласика, художника, людину істинно драматичної долі, спадок якого є перлиною зовсім недалекого минулого. Його поема «Серце матері» у прочитанні молодих акторів театру-студії «Коло Лесі» (під орудою заслуженої артистки України Світлани Органісти) прозвучала як багатомовний символ невпинної боротьби за волю батьківщини. Учасники: Юлія Гаврилюк, Остап Жежерун, Юлія Рудь, Ігор Парфелюк, Дарина Гребенко, Олена Іваніщук, а також Тарас Кацевич та Юрій Данилюк, які вперше виступили перед глядачами.

Музичним подарунком до Міжнародного дня музею став концерт вокальної музики. У виконанні відомих оперних співачок зі Львова: солістки Львівської філармонії, заслуженої артистки України Лілії Коструби (сопрано), солістки Львівського національного театру опери та балету ім. С. Крушельницької Марфи Шумкової (мецо-сопрано), заслуженої артистки України Ярослави Матюхи (партія фортепіано), прозвучали твори європейської класики, демонструючи силу традицій школи українського вокалу, як величного надбання вітчизняної культурної спадщини. Концертну програму вела Оксана Вознюк, науковий співробітник.

Почесні гості свята: секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт; заступник начальника Управління культури Волинської ОДА Віталій Стрільчук; директор департаменту культури Луцької міської ради Тетяна Гнатів; директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк...

Дякуємо усім присутнім за активну участь, теплі слова та побажання у Міжнародний день музеїв, який також відзначається 18 травня. Це надихає працювати і розвиватись!

Джерело: Художній музей

Відео Волинської РДНСТРКУ: