«  Травень 2016  »
Головна » 2016 » Травень » 6 » Георгіївська чорно-жовта стрічка або традиційний червоно-чорний мак – якого кольору наша пам’ять? (ФОТО, ВІДЕО)

Під такою назвою у Волинському краєзнавчому музеї відбулась чергова зустріч із циклу «Музейні посиденьки», присвячена Дню пам’яті та примирення, а також 71-ій річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (8 – 9 травня 2016 р.).

Цього разу предметом бесіди на «Музейних посиденьках» стала історична пам’ять про Другу світову війну як «поле битви», що розколює пострадянський простір загалом та українське суспільство зокрема. Провідний науковий співробітник музею Сергій Лис ознайомив присутніх із цікавими фактами з історії української та російської військової символіки. Учасники діалогу мали можливість відстежити механізми творення сфальсифікованої колективної пам’яті та її призначення.

Олександр Середюк, директор Музею історії сільського господарства Волині-скансену, підтвердив важливу роль символів як інструментів суспільного управління словами Конфуція: «Нами керують не могутні правителі, а знаки і символи».

Своїми спогадами про факти ідеологічних спекуляцій радянського режиму довкола символіки Великої Перемоги поділилась Наталія Пушкар, головний хранитель Волинського краєзнавчого музею.

Луцький міський голова (2006–2010 рр.) Богдан Шиба нагадав про неможливість вирішення будь-яких політичних проблем шляхом агресії, шляхом війни, зацитувавши рядки із книги лауреата Нобелівської премії Світлани Алексієвич «У войны не женское лицо»: «перемагати треба не людей, а ідеї».

Учасники «Музейних посиденьок» читали поезії Лесі Українки, Джона МакКрея, стрілецькі вірші та пісні, обмінювались думками про складні проблеми минулого і сьогодення.

Фото Л. Максимова

Відео ДП «Телерадіокомпанія «Аверс»:

Переглядів: 562 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0