Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар
«  Квітень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Головна » 2013 » Квітень » 8 » Експонується виставка „Релігійний живопис XVIII-ХІХ ст. з колекції Волинського краєзнавчого музею”.
10:30

Експонується виставка „Релігійний живопис XVIII-ХІХ ст. з колекції Волинського краєзнавчого музею”.

Закрити баннер
У 2010 році виставка «Релігійний живопис XVIII-ХІХ ст. з колекції Волинського краєзнавчого музею» демонструвалася у музеях Чернігова і Дніпропетровська, 2011 року – у Музеї волинської ікони, де відвідувачі могли культурно і духовно збагатитися, отримати задоволення від споглядання пам’яток сакрального мистецтва західноєвропейської традиції.
На виставці у Волинському краєзнавчому музеї представлені 12 творів різноманітних за сюжетною тематикою, складністю композицій, колоритом і майстерністю виконання. Характерними для них є монументальність і внутрішня сила образів в поєднанні з простотою і ліричністю. Твори повернулися до життя працею реставраторів Волинського краєзнавчого музею, Національного науково-дослідного реставраційного центру України та його Львівського філіалу, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.
Завдячуючи своєму географічному положенню Волинь стала місцем, де зустрілися східне і західне християнство. Перебуваючи на стику різних культур, край став осередком унікальних явищ симбіозу різних традицій. Співіснування, переплетення і поєднання традицій, обрядів, догматів, перекладів, філософська і релігійна полеміка знайшли відображення у християнському образотворчому мистецтві.
Якщо православне мистецтво залишалося вірним давньому переказу і його ідеалам, то західноєвропейське, використовуючи індивідуальну своєрідність творчості, поєднало інтереси духовні й світські, релігію й міфологію, ікону й портрет, породивши в образотворчій культурі нову художньо-естетичну основу.
Образи, представлені на виставці, створені у період, коли на Волині переважна більшість храмів були греко-католицькими і католицькими. Орієнтуючись на західноєвропейську манеру живопису, тогочасні маляри створювали великі олійні композиції на полотні, що наслідували настінні монументальні розписи. Такими є композиції – «Розп’яття», «Коронування Богородиці».
Костельний образ «Апостол Іоан» вирізняється монументальністю, реалістичністю і психологізмом.
Серед представлених полотен привертає увагу копія картини «Мадонна з Ісусом та Іоаном Хрестителем» відомого європейського художника Джовані Баттіста Сальві (XVII-XVIII cт.).
На виставці демонструються списки відомих Чудотворних ікон Луцька і Волині – Римська ікона Богородиці та Почаївська ікона Богородиці.
Популяризації образу «Христос у терновому вінці» («Це Людина») сприяло поширення ідей релігійного містицизму у XVI-XVII ст.
Рідкісним для Волині є сюжет «Недремне око», який покликаний символізувати спокутну жертву Спасителя.
З часу створення цих картин пройшли століття. Але вони залишаються для нас втіленням жертовної любові, любові Божественної і людської.
Виставка демонструє багатство сакрального мистецтва і сприяє глибокому пізнанню духовної культури українського народу.
 
Фото Л.Максимова
Переглядів: 821 | Додав: administrator | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz