Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Головна » 2017 » Листопад » 13 » Діти з обмеженими можливостями зустріли в Музеї історії Луцького братства Свято української писемності та мови
09:20

Діти з обмеженими можливостями зустріли в Музеї історії Луцького братства Свято української писемності та мови

Закрити баннер

З нагоди державного Свята української писемності та мови на історично-літературну майстерню «Моя мова – живе слово» до Музею історії Луцького братства завітали старші учні спеціального освітнього комунального закладу «Луцький навчально-реабілітаційний центр». Це особлива музейна аудиторія – в закладі проходять навчання та реабілітацію діти з вадами мови, зору, опорно-рухового апарату, із затримкою психічного розвитку. Цьогочасні відвідувачі вже не вперше в музеї, з декотрими маємо триваліші довірливі стосунки.

Тож 9 листопада учні центру разом з лектором пошанували преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, з якого розпочалась українська писемна традиція. Знайомились з матеріалами виставки «Пам’ятки української мови з колекції Волинського краєзнавчого музею». Дивились оформлення тексту Іпатіївського літописного списку, в якому на останній сторінці знайшли згадку про волинське місто Чорторийськ. Мали змогу побачити найдавніші пам’ятки старослов’янського письменства, де розглядали заголовні літери в Євангелії Остромира, впізнавали хто є хто на портреті князівської родини з Ізборника Святослава.

До вподоби музейним гостям стали мистецькі мініатюри Київського Псалтиру та Радзивилівського літопису. Між іншим з’ясували, що любили попоїсти і як одягались в князівську добу.

Зацікавлення учнів викликав бароковий почерк луцьких канцеляристів, якими створені україномовні документи XVII століття. Особливо сподобались дітям жартівливі характеристики скорописних літер – «Літера, яка ховається» та «Літера, яка відпочиває над рядком». Діти: «А чого вони такі закручені?». Вчитель, жартома: «Тому що давній писар, як і ви, поспішав писати». Лектор: «Тому що це українське письмо доби бароко, а майстерний почерк – запорука успіху». Подібні діалоги звучали впродовж усього заняття.

Дізнались і про технологію виготовлення ганчір’яного паперу. Ще більше захоплення учні отримали від перегляду водяних знаків на папері. Між іншим, увагу привернув оригінальний приватний лист 1763 року, який за звичаєм був вкладений у конверт.

На завершення Свята української мови пролунав уривок вірша, який написали у 1628 році «спудеї» Луцької братської школи. Наші слухачі відмітили, що давньоукраїнська мова віршу дещо відмінна від сучасної. Головний висновок, який сформувався, мова – жива, вона розвивається, і стає кращою, якщо над нею працювати.

Зустріч у музеї пройшла із взаємним задоволенням. А наші підопічні пообіцяли прийти ще.

Олена Бірюліна,
завідувач Музею історії Луцького братства,
відділу Волинського краєзнавчого музею

Світлини Леоніда Максимова

Переглядів: 449 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz