«  Жовтень 2013  »
Головна » 2013 » Жовтень » 4 » День захисту тварин у відділі природи Волинського краєзнавчого музею.

День захисту тварин у відділі природи Волинського краєзнавчого музею.

4 жовтня у відділі природи Волинського краєзнавчого музею було проведено екологічну годину «Бережіть нас, добрі люди!» до Всесвітнього дня захисту тварин. Рішення про його щорічне відзначення прийняв Міжнародний конгрес прибічників руху захисту природи у Флоренції в 1931 році.

Четверте жовтня день пам’яті святого Франциска Ассізського – засновника католицького чернецького ордену францисканців. Згідно легенд, що дійшли до нашого часу, Франциск володів неймовірною здатністю спілкуватися з тваринами, які не тільки не завдавали йому шкоди, а й слухалися, розуміли та захищали його. У зверненнях до віруючих святий чернець просив не завдавати тваринам болю, берегти, любити та захищати їх. Франциск Ассізський був одним із перших захисників дикої природи.
Екологічна година була присвячена рідкісним і зникаючим тваринам Волині. Учасники заходу – вихованці дитячого навчально-виховного комплексу № 17, познайомились із історією Червоної книги України і тваринами, яким загрожує зникнення.

У ході пізнавальної екскурсії по залах відділу природи співробітники музею розповіли дітям про заходи по охороні тварин, які проводяться у нашій області впродовж року: підгодівля птахів і звірів узимку, охорона лісів, водойм, луків, як середовища їх існування, боротьба із браконьєрством, допомога бездомним свійським тваринам.

В експозиції юні екологи зустрілися з європейським лісовим котом, який є одним із диких предків домашньої кішки. Цей вид повністю зник із території Волині. Ведуча заходу Тетяна Тищенко розповіла дітям цікаву, але водночас сумну історію цього представника лісової фауни.

Наприкінці музейного заходу дошкільнята отримали подарунки – рудих паперових котиків, які є традиційним символом екологічних заходів до Дня захисту тварин у відділі природи Волинського краєзнавчого музею.

Фото Л.Максимова
Переглядів: 948 | Додав: administrator | Рейтинг: 5.0/1