«  Серпень 2013  »
Головна » 2013 » Серпень » 1 » День пам’яті Лесі Українки у Колодяжному (ВІДЕО).

День пам’яті Лесі Українки у Колодяжному (ВІДЕО).

1 серпня 2013 року в Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулися масові науково-освітні заходи „Музей збирає друзів”, приурочені 100-річчю пам'яті Лесі Українки.
Розпочалося відзначення покладанням квітів до пам'ятника Лесі Українці на садибі Косачів і панахидою, яку провели о.Іван Оринчак, настоятель Свято-Миколаївського храму КП с.Колодяжне та о.Петро, настоятель храму священомученика Миколая Чарнецького УГКЦ м.Ковеля.

Мітинг „100 років – безсмертя” розпочався грою на сопілці у виконанні Валерія Вороб'я, вчителя Голобської музичної школи, та віршем Лесі Українки „Вечірня година”, який читала Марія Данилюк, учениця Колодяжненської ЗОШ. На мітингу виступили голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук, голова Ковельської райдержадміністрації Сергій Матяшук, голова Ковельської райради Петро Якубук, письменник Ігор Павлюк, художник, лауреат Національної премії імені Т.Г.Шевченка Євген Безніско, науковий співробітник Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України Алла Диба.

Урочистості продовжив масовий захід „А в нас пісні її лишились” з участю Наталії Свириденко, народної артистки України, професора, експерта-музикознавця, солістки Національного будинку органної і камерної музики (клавесин) (Київ), реставратора роялю, на якому грала Леся Українка. Наталя Сергіївна виконувала твори композиторів, які любила письменниця, а Костянтин Ріттель-Кобилянський, доктор музики, лауреат премії Європейського фонду культури при Європарламенті та інших міжнародних премій, нащадок української письменниці Ольги Кобилянської (Німеччина), виконував пісні на слова Лесі Українки.

Літературну годину до 100-річчя пам'яті Лесі Українки провели учасники народної самодіяльної капели „Лісова пісня”, художній керівник і диригент, заслужений працівник культури України Олександр Ілюшик, у програмі якої були вірші письменниці, музичні твори на її слова, духовна музика.
Переглядів: 774 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0