«  Листопад 2013  »
Головна » 2013 » Листопад » 25 » День пам’яті Данила Братковського у Волинському краєзнавчому музеї (ВІДЕО).

День пам’яті Данила Братковського у Волинському краєзнавчому музеї (ВІДЕО).

Культурно-мистецька акція, присвячена дню пам’яті Данила Братковського (бл. 1642–1702), відбулась у приміщенні Волинського краєзнавчого музею 25 листопада 2013 року.

Український шляхтич, поет, борець за православну віру та волю України Данило Братковський канонізований Українською Православною Церквою Київського Патріархату Святим Мучеником Волинської землі, оскільки 26 листопада 1702 року він загинув від руки ката, не зрікшись рідного народу.
Відкрив мистецьку акцію пам’яті Данила Братковського директор Волинського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Анатолій Силюк.

Його Преосвященство Митрополит Луцький і Волинський Михаїл зачитав постанову Помісного Собору Української Православної Церкви Київського патріархату про канонізацію святого мученика Данила Братковського.

Зоя Навроцька – завідувач Художнього музею, заслужений працівник культури України, представила учасникам ікону Святого мученика Данила Братковського та ї автора, старшого наукового співробітника Художнього музею, Дмитра Зінька, котрий виступив з повідомленням про роботу над іконою.

З науковими рецензіями виступили фахівці: завідувач Музею волинської ікони, заслужений працівник культури України Тетяна Єлісєєва; доктор філософії, доцент кафедри культурології Інституту соціальних наук Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Вікторія Головей; кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії, політології та права Луцький національного університету, голова ВОГО „Християнський рух за життя” Антоніна Євтодюк; заслужений працівник культури України Василь Парахін та ін.

З науковою довідкою про біографію Данила Братковського виступила завідувач Музею історії Луцького братства Олена Бірюліна.

Відбулось прославлення Святого мученика Данила Братковського, страстотерпця землі Волинської, чоловічим хором Волинської Православної богословської академії Київського патріархату, який виконав стародавній кант „Через поле широкеє” та „Достойно є”.

Прозвучав твір волинського композитора Віктора Тиможинського Триптих для баритона і фортепіано: «Світ, оглянений по частинах» (1984 р.)
З доповіддю про діяльність Луцького братства виступив голова Волинського крайового братства (Луцького Хрестовоздвиженського) Св. Ап. Андрія Первозванного Андрій Бондарчук.

Дмитро Зінько передав у власність Музею історії Луцького братства перший варіант ікони Святого мученика Данила Братковського.

Фото Л.Максимова
Переглядів: 973 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0