«  Липень 2018  »
Головна » 2018 » Липень » 5 » День народження Олени Пчілки у Колодяжненському музеї

День народження Олени Пчілки у Колодяжненському музеї

29 червня вітальню Лесиного «Білого» будиночка прикрашав портрет Олени Пчілки художниці Лариси Іванової. У цей день в Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відзначали 169-ту річницю від дня народження української письменниці, драматурга, публіциста, громадської і культурної діячки, перекладача, етнографа, член-кореспондента Всеукраїнської академії наук Ольги Петрівни Драгоманової в одруженні Косач.

Впродовж багатьох років Олена Пчілка скеровувала свою творчу енергію, пал душі на виховання та освіту українських дітей. « Діти – се наш дорогий скарб , се наша надія, се наша молода Україна. Виросте дитина прихильною до України, чи її ворогом, залежить від виховання і того, що буде прищеплено дитині в сім'ї » – зазначала письменниця.

Більш як через сто років справдився прогноз Олени Пчілки. Брак національного виховання привів до тих подій, які ми пожинаємо на Сході України. Щоб в Україні було все добре, Олена Пчілка та Леся Українка вчать нас її любити.

Захід розпочався читанням вірша Василя Гея «Олена Пчілка». Поезію декламувала учениця Колодяжненської школи Ірина Філіпчук .

Своїм виступом на святі присутніх зачарувала талановита українська співачка, композитор, режисер-постановник, виконавиця авторських пісень, українського романсу, українських народних пісень, сценарист і солістка концертних шоу Тетяна Ціхоцька, яка виконала власні пісні на поезію Лесі Українки.

Не менш захоплюючим був виступ дитячого гурту «Жайворонки» під керівництвом пані Тетяни.

Ангеліна Кулик читала поезію Олени Пчілки «Маленька українка», яку Оля Драгоманова написала маючи 10-12 років.

У цей день до музею також завітали поважні гості – професор, англійський славіст, перекладач творів Лесі Українки Патрик Джон Корнесс та письменниця, перекладачка, авторка досліджень про Лесю Українку Євгенія Кононенко, які щиро захоплюються творчістю видатних українок. Пан Патрик зачитав уривок з «Лісової пісні» англійською мовою, над перекладом якого зараз працює.

Після гостин у Колодяжному англійський славіст Патрик та письменниця пані Євгенія відвідали музей «Лісової пісні» в урочищі Нечимне.

Джон Корнес на адресу Колодяжненського музею написав гарні слова вдячності про проведений час на Волині: «My sincere thanks to everyone at Kolodyazhne Lesya Ukrainka Museum, especially Director Olga Petrivna for a friendly reception enabling me to participate in the celebrations of the birthday of Olena Pchilka. It was a great pleasure to be shown round the exhibits by Maria Borysivna and Lyubov Oleksiivna. I valued highly the rare opportunity to visit the very atmospheric Nechimne site.
Thanks also to Zhenia Kononenko for her tireless efforts to help me discover more about Lesya.
Best wishes to you all,
Patrick».