«  Вересень 2017  »
   У Волинському краєзнавчому музеї відбулася зустріч із Валерієм Михайловським – відомим танцівником, заслуженим артистом Росії, балетмейстером, драматичним актором під назвою „Наш земляк – зірка світового балету”.
   У 1998 році Валерію Михайловському Всесвітньою Академією наук, мистецтва, культури була присуджена Міжнародна Велика Академічна медаль „Людина-творець” у номінації „За розвиток традицій російської балетної школи і створення нового театрального жанру”.
Переглядів: 321 | Додав: administrator | Дата: 14.05.2012 | Коментарі (0)

П р о г р а м а
Першого Волинського обласного
музейного фестивалю
„Музейний туристичний ресурс – 2012”
Переглядів: 363 | Додав: administrator | Дата: 14.05.2012 | Коментарі (0)

13 травня 2012 року, в неділю, в приміщенні Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського проведено вечір до Дня Матері, організований просвітянським осередком „Джерело”, що діє при музеї.
   З вітальним словом до присутніх у залі звернувся завідувач відділу Віталій Кушнір. Він коротко розповів про історію започаткування відзначення цього дня у світі та в Україні, а також представив гостей з Луцька, які привезли до Затурець свої творчі здобутки.

Переглядів: 277 | Додав: administrator | Дата: 13.05.2012 | Коментарі (0)

З нагоди 200-річного ювілею війни 1812 року Волинський краєзнавчий музей запропонував нову виставку „Волинь часів франко-російської війни 1812 року”, яка була відкрита 11 травня 2012 року, у перший день міжнародної наукової конференції „Україна та Волинь у наполеонівських війнах”. Волею долі території України війна з Наполеоном торкнулась активними військовими діями лише на Волині.
Переглядів: 535 | Додав: administrator | Дата: 11.05.2012 | Коментарі (0)

11-12 травня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулася Міжнародна історико-краєзнавча конференція „Україна та Волинь у наполеонівських війнах”, присвячена 200-річчю війни 1812 року. Організаторами конференції виступили Волинський краєзнавчий музей, ДП „Волинські старожитності” та Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки. Захід зібрав науковців з різних куточків України, Росії та Польщі.
Переглядів: 322 | Додав: administrator | Дата: 11.05.2012 | Коментарі (0)

10 травня 2012 року у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбувся тематичний вечір під назвою „Материнська свята доброта” (до Міжнародного дня Матері).
У проведенні вечора взяла участь Олександра Кондратович, відомий волинський педагог, краєзнавець, етнолог, багаторічний і невтомний меценат Волинського краєзнавчого музею.
Переглядів: 719 | Додав: administrator | Дата: 10.05.2012 | Коментарі (0)

Валентин Феодосійович Кирилков належить до тієї генерації мистців, для котрих праця за мольбертом у тихій майстерні – головна програма творчого життя. Людина стримана й неговірка, він зазвичай віддає перевагу самій роботі над полотном, аніж розповідям про неї. Однак, уникаючи гучних фраз, імпозантних заяв, художник іде шляхом творчості послідовно й наполегливо.
Переглядів: 441 | Додав: administrator | Дата: 10.05.2012 | Коментарі (0)

У зв’язку з відзначенням 67-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років 7 травня 2012 року в приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбувся урок мужності та відкриття виставки «Доля людини в історії краю», яка присвячена пам’яті Миколи Олександровича Царенка – ветерана Великої Вітчизняної війни, патріарха волинської культури.
М.О.Царенко з 1941 року і до кінця війни перебував на фронті. Згодом Микола Олександрович довгий час очолював управління культури у Волинській області. Він аслужений працівник культури України. За роки життя був удостоєний медалей „За бойові заслуги”, „Захиснику Вітчизни”, ювілейних медалей до річниць Перемоги; орденів „Трудового Червоного Прапора”, „Знак пошани” та багато інших, які представлені на виставці.
Переглядів: 444 | Додав: administrator | Дата: 07.05.2012 | Коментарі (0)

27 квітня 2012 року в будівлі повітової канцелярії ХVІІ-ХVІІІ століття, у Художньому музеї м.Луцька, лучанам та шанувальникам мистецтва була унікальна змога почути поетичні тексти Остапа Сливинського у вкрай харизматичному авторському виконанні, поспілкуватися про європейську культуру, насолодитися мистецтвом українського слова, послухати музику, поринути у витончену естетику.
Переглядів: 392 | Додав: administrator | Дата: 27.04.2012 | Коментарі (0)

24 квітня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відбувся тематичний вечір „Чорнобильська сльоза” до 26-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Це чорна дата, що позначає одну з найбільших трагедій в історії українського народу і всього людства. Вона провела у людській свідомості болісну межу, яка розділила наше буття на до- і післячорнобильське. Ця техногенна катастрофа призвела до величезних економічних витрат, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії та людських втрат, які вже ніхто не зможе порахувати.
   З перших днів після аварії пожежники Волині стали активними учасниками ліквідації її наслідків. Всього через горнило Чорнобиля пройшло 66 працівників воєнізованої і професійної пожежної охорони нашого краю.
Переглядів: 666 | Додав: administrator | Дата: 26.04.2012 | Коментарі (0)