«  Квітень 2017  »
Головна » 2017 » Квітень » 1 » 1 квітня – День зустрічі птахів (ФОТО, ВІДЕО)

1 квітня – День зустрічі птахів (ФОТО, ВІДЕО)

Напередодні першого квітня у відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбулось еколого-етнографічне свято „Перше квітня – День зустрічі птахів” до Міжнародного дня птахів та Всеукраїнської операції „Птахи прилетіли!”.

Міжнародний день птахів проходить у рамках програми ЮНЕСКО „Людина і біосфера”. Саме першого квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. Уперше цей день, як масове дитяче свято, був проведений у Сполучених Штатах Америки у штаті Пенсільванія. В Україні відзначається з 1928 року як день зустрічі перелітних птахів. Щорічно виготовляються тисячі штучних гніздівель – шпаківень, дуплянок, синичників, опор під гнізда лелек, облаштовуються місця для диких водоплаваючих птахів.

Птахи – окраса природи, невтомні крилаті захисники полів, лісів, луків, садів! Вони вражають нас дивовижним оперенням, неперевершеним співом, надзвичайно далекими перельотами, своєю відданістю рідному краю.

Учасники дитячого ранку – середня група ДНВК № 17 міста Луцька – ознайомилися з перелітними птахами Волинської області, навчилися розрізняти їх голоси та форми пташиних зграй, взяли участь у народних обрядах зустрічі птахів, послухали волинські казки, легенди та повір’я про улюблених пернатих українського народу – лелеку, журавля, лебедя, ластівку, зозулю.

На свято зустрічі птахів був запрошений цікавий гість – волинський гончар Анатолій Філозоф, який презентував колекцію своїх глиняних виробів – свищиків.

Майстер навчав малят грати на цих старовинних українських народних інструментах, відтворюючи пташиний спів.

На згадку про відвідування музею маленькі екскурсанти отримали подарунки – смачне медове печиво у вигляді пташечок – солодких ,,жайворонків”, яке в давнину матері випікали на свято Сорока Святих Великомучеників та роздавали своїм дітям для викликання птахів із вирію, що супроводжувалося такими словами:

− Із краю-кураю
                           Пташок викликаю:
                           − Летіть, жайворонки,
                           До нашої сторонки.
                           Спішіть, ластів’ята,
                           До нашої хати –
                           Весну зустрічати,
                           Зиму проводжати!

Відео Волинської РДНСТРКУ :

Переглядів: 1232 | Додав: administrator | Рейтинг: 5.0/2